2010

V pátek 23.4. 2010 vystoupí tradičně na úvod SIBÉRIJA (http://bandzone.cz/siberija), poté YLO AFRICKÝ SLON nebo PROJEKT - V. VÁCLAVEK, M. DVOŘÁČEK, F. ZIMMERMANN -dle rozhodnutí muzikantů. Následuje VÍTRHOLC a CYBER NASHVILLE.

iNFO O KAPELÁCH:

SIBÉRIJA - http://bandzone.cz/siberija

YLO AFRICKÝ SLON - http://bandzone.cz/ylo

VÍTRHOLC- http://www.vitrholc.cz/

V. VÁCLAVEK, M. DVOŘÁČEK, F. ZIMMERMANN - projekt

Frieder Zimmermann je hlavně hudební skladatel, dělá hudbu k filmům a divadelním představením.Taky už prošel různýma kapelama.
Na kytaru se učil hrát u Roberta Frippa (kytarista a vůdčí osobnost skupiny King Crimson)
.

Vladimír Václavek - Jeho hudební start je spojen s Ivou Bittovou , Pavlem Fajtem, Jiřím Kolšovským a Josefem Ostřanským, se kterými se setkal v kapele Dunaj. Tehdy hrál na baskytaru, od které přešel ke kytaře. Od poloviny devadesátých let prochází kapelami E, Domácí lékař a také debutuje svým sólovým albem Jsem hlína, jsem strom, jsem stroj. V této době také zakládá moravsko-japonsko-francouzské seskupení Rale, se kterým natočil tři úspěšná alba, na nichž je slyšet šelest šesti jazyků a inspirace kulturami několika kontinentů (Album Twighlight bylo oceněno českou hudební akedamií - Anděl). Vedle paralelní účasti v několika dalších formacích, např. českoněmecké Klar, projekt Arminius s Ferdinandem Richard, japonskofrancouzskočeský soubor moderního tance Kublai Khan Investigation, je producentem prvního cd skupiny Deep Sweden, nahrává hudbu k filmům Eternity starts here a Čarodějka a nahrává svá sólová cd Písně nepísně a Ingwe, která také hraje na koncertech jako svůj sólový program. Koncertuje po celé Evropě, v USA, Kanadě, Africe, Číně, Hong Kongu, na Madagaskaru, Mauritiusu, Reunionu a na Islandu. V roce 1997 nahrává společně s Ivou Bittovou nezapomenutelné dvojalbum Bílé inferno (1997 oceněno cenou hudebních kritiků – Žlutá ponorka; červenec 2004 oceněno zlatou deskou od vydavatele Indies records). Společně s hostujícími muzikanty z tohoto alba zakládá posléze s Ivou Bittovou téměř jazzové seskupení Čikori. Tady se potkává s Milošem Dvořáčkem, spolu pokračují ve skupině VRM a posléze vzniká jejich duo, které přináší nový program a cd „Život je pulsující píseň“…

Miloš Dvořáček - Pochází z hudební rodiny (matka a otec působili ve folkové skupině

Kantoři). Na bubny hraje od dvanácti let. V roce 1999 se stěhuje do Prahy, kde hraje s různými jazzovými formacemi. Byl mimo jiné členem jazzového tria K. Růžičky, Peculiar, Petr Zelenka Q, Roman Pokorný band, dále skupin Čikori Ivy Bittové, Druhá tráva Roberta Křesťana, Rale, VRM, Nuo, Fru Fru.

Přitom studuje jeden rok na konzervatoři Jaroslava Ježka. Kvůli Čikori Ivy Bittové končí studium a získává zcela nový náhled na hudbu. S Vladimírem Václavkem dále zakládá

VRM, spolupracuje s ním na albech Ingwe a Písně nepísně a současně hraje v Druhé Trávě Roberta Křesťana a přes den jezdí na mopedu a rozváží zásilky coby Messenger. Po 3 roky se podílel na projektu Pavla Fajta - Slet bubeníků. Byl členem minibigbandu NUO a freejazzově laděné skupině Limbo. Nyní působí v duu Václavek & Dvořáček (kde už definitivně vystupuje z role „pouhého“ sidemana). Prošel folkem, jazzem, bluesem a různou studiovou prací. Spolupracoval na hudbě k filmům Kytice, Vaterland. Dalšími osobnostmi, které doprovázel jsou např.Petr Hapka, Michal Horáček, Rona Hartner (F), Migueu Montanaro (F), a další… Jeho záměrem je přinést do hudby a lidem na koncertech radost a sílu.

Vladimír Václavek a Miloš Dvořáček

nabízí koncert

Život je pulsující píseň

Naši hudbu jsme nazvali šamanský pop. Jsou to písně z hor. Tečou z neznáma jako řeka a nesou radost. Každý koncert je nový a jiný, protože v té řece je každá chvíle jedinečná. A každý koncert přinese písně, které zazní jen jednou a už víckrát ne… Proplují kolem nás jako ta řeka, jako ta hudba, která je sama tajemstvím.

Ukázku hudby si můžete poslechnout na: http://www.myspace.com/vaclavekdvoracek

Kontakt: e-mail: booking@vaclavek.eu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript telefon: +420 777 675 839

Comments